שיטות ההדברה

שיטות ההדברה השונות

לכל סוג של מזיקים קיימת בשוק ההדברה שיטה המתאימה להם בלבד , לכן חשוב שנבדוק כדי שנקבל שירות מקצועי שהמדביר משתמש בשיטה המתאימה למזיק הספציפי שמציק לכם. שיטת הדברה שתתאים להדברת מזיקים לא תתאים להרחקת יונים בצפון להלן רשימה של שתי שיטות להדברה שקיימות בשוק ופרטים על כל שיטה.

הדברה כימיתֿ

זוהי השיטה שנמצאה הכי יעילה בתחום ההדברה בחיפה, לרוב המדביר שמשתמש בשיטה הכימית ירסס חומרים כימים בעלי ריכוז רעלים גבוה שמיועד להשמיד את המזיקים . החסרונות שלה הן ברורות, החומר מכיל רעל שיכול לפגוע גם באדם לכן המשרד לאיכות הסביבה הציג קריטריונים ברורים כמה אחוז רעל מותר לשימוש בשטח ביתי, ובאיזו צורה המדביר יכול להשתמש בשיטה הזו . בעבר שלא הייתה מודעות לרעלים בחומר ההדברה היה זרחן, אך כיום המשרד לאיכות הסביבה אוסר על שימוש בזרחן. עוד חסרון משמעותי של השיטה היא שנשארים ריחות חריפים ולא נעימים לאורך מספר ימים לאחר ביצוע ההדברה. החומר הפעיל פוגע במערכת העצבית המרכזית של המזיק וגורמת לו למוות לאחר כשעה. כיום המדביר בצפון לא מבקשי לסגור את החלונות לאחר ההדברה. בשיטה זו לרוב משתמשים כדי להדביר מכרסמים ואף חרקים גדולים

ההדברה הירוקה

שיטת ההדברה הירוקה מבוססת על חומרים בעלי ריכוז רעלים קטן ואף אפסי וזאת בניגוד לשיטה הכימית. לרוב החומרים שמדבירים איתם הן ממקורות טבעיים כמו צמחים. כדאי להשתמש בשיטה הזו כאשר כמות המזיקים היא לא גדולה. עוד יתרון שיש לשיטה הירוקה הוא שכמות הזמן שנצטרך לשהות מחוץ לבית היא קטנה משמעותית ביחס לשיטה הכימית . השיטה מיועדת לרוב לקטילה של חרקים קטנים כמו נמלים ולא בשביל הדברה של מכרסמים.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני