הדברת פרעושים

הדברת פרעושים

הדברת פרעושים – מי קופץ בראש?

גידול חיות מחמד מעיד, כאלף עדים, על אופיו של בעלי החיה. גידול כלב או חתול, כאשר מדובר על אימוץ נורמטיבי הנעשה מתוך אהבה כנה ורצון לדאוג ולטפל בחיה שתהיה תלויה בחסדינו וברצונותינו הטובים, מסייע גם להתפתחות תקינה של ילדים וגם לפיתוח תכונות אופי חיוניות וחשובות לעתידם. גם עבור אלו הסובלים מנכויות מנטאליות בדרגות שונות מהווה הטיפול בבעל חיים סוג של טיפול ואלמנט שיקומי וגם עבור מבוגרים וקשישים החיים לבדם, אין ספק שהקרבה לכלב או לחתול, שיודעים להחזיר אהבה ולהראות נאמנות גדולה, משפרת ומסייעת לבריאותם ולבדידותם.

הלוואי והיינו יכולים לסיים כאן את המאמר האופטימי והורוד הזה ולשלוח את כולכם לאמץ חיית מחמד, עבורכם ועבור היקרים לכם. על מנת לאזן במקצת את הדברים, למרות שהתוצאה הסופית תהיה, באופן מוחלט וללא עוררין, לטובת אימוץ בעל החיים, חייבים להזכיר את עניין היצורים הקופצניים, המטרידים והמזיקים שמתנחלים להם עמוק בתוך פרוות בעל החיים ואינם תורמים דבר זולת מהומה, בלגן ופגיעה בבריאות חיית המחמד וגם שלנו, ואנו מתכוונים כמובן לתופעת הפרעושים, המוכרת לכל מי שיש לו בבית חיה פרוותית ואהובה.

מאחר וקשה מאוד לבצע טיפול מונע למכת פרעושים, מכיוון שבעל החיים הוא נמוך ומהווה פלטפורמה חיונית ומזינה לכל יצור נמוך וקופצני הנמצא על דשא או על בעל חיים אחר, הרי שהכלי העיקרי שיש לאל ידינו להשתמש בו הוא הכלי של הדברת פרעושים ובדיוק כמו במקרה של כינים אצל הילדים, אי אפשר פשוט לחכות שהדבר יחלוף מאליו, אלא חייבים לבצע את הטיפול במהירות וללא המתנה, כי כל רגע משמעותי בתהליך הפגיעה שעובר החלק הפגוע. הצורך בתהליך הדברת פרעושים מהיר נובע גם מיכולתם האבולוציונית להסתגל ולשרוד בתנאים חדשים, וככל שנמתין עם הטיפול כך נתקשה יותר לסיים אותו ביעילות בזמן קצר ובמינימום הסבל לחיית המחמד. כאשר יש כני יונים יש לבצע.  

הדברת פרעושים הדברת פרעושים בצפון אינה כרוכה רק באמבט חם לכלב, סירוק הפרווה לעומקה וריסוס חומר הדברה על פרוותו, אלא גם שאיבת השטיחים, המרבדים ושטיחוני הרצפה הקטנים עם שואב חזק ואיכותי, ובמקרים קיצוניים, בהם יש חשש להתפשטות המזיקים, צריך גם לקרוא לאיש מקצוע מתחום הדברת פרעושים לשם חיטוי הבית ומיגורם.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני