הדברת נמלים

הדברת נמלים בצפון

הדברת נמלים – הנמלים הללו אף פעם לא שובתות

הדברת נמלים בצפון 

לאור ההשבתות החוזרות ונשנות במפעלים הגדולים, בועדים החזקים ובכל רגע שבו להסתדרות נדמה כי הציבור בשל לעוד יומיים עמוסי זבל וניתוקי חשמל, כדאי להביט למטה, עוד למטה, ואחר כך עוד קצת, ולראות איך איגוד צריך לפעול ואיך הסדר והמחשבה יוצרים יעילות ואנרגטיות בלתי פוסקת. נמלים הן הפועלות של הטבע, ובדיוק כמו הדבורים, עוסקות במשימות קבועות, יומיומיות ובלתי נגמרות, כאילו שחייהן תלויים בכך. הנמלים לא רוצות להזיק, להשחית או לפגוע, אלא רק לשרת מטרות נעלות יותר של משפחה, קהילה, שבט ומנהיגה, בדיוק כפי שחלמו פרנסי התורה הקומוניסטית אי שם במאה ה-19, ועדיין מנסים ליישם במדינות מסוימות בעולם, מי ביתר הצלחה ומי בפחות. הדברת נמלים בצפון

עבורנו, בני האדם, נדמית הנמלה כחיה שיש ללמוד ממנה ולהמשיל עליה משלים חיוניים וחינוכיים. "לך אל הנמלה עצל, ראה דרכיה וחכם" אמר משלי, הלא הוא שלמה המלך, ומי אנחנו שנתווכח איתו על כך, אך הדבר נכון רק כאשר מדובר על המרחב הציבורי שמסביבנו, ולא חס וחלילה בתוך הבית הפרטי שלנו, או אז, הנמלים החרוצות הופכות להיות צבא אויב קטן וחכם ואנחנו הופכים ליריבים מרים הששים למגרן ולהדבירן עד כלות.

מדוע הדברת נמלים היא כה חיונית, במיוחד אם נזכור כי מטרת הנמלים היא הוצאת הפירורים והלכלוך אל הקן שלהן, הנמצא איפשהו במרחב החיצוני לבית? התשובה, למעשה, די פשוטה והגיונית. כמו כל יצור חי אחר, גם הנמלים מעדיפות לחסוך מאמץ ואנרגיה, ופשוט להתיישב ולהתמקם בקרבת המזון הנגיש, וככל שהן ירגישו בטוחות יותר, כך גם יאיצו את תהליכי מעבר הדירה והרישום בטאבו.

מתוך סיבה זו, ומתוך המון סיבות אחרות, הדברת נמלים נדמית כברירת המחדל היחידה לשם השמירה על ההיגיינה בבית ועל תנאים הסניטריים שלו. הנמלים יכולות להביא איתן מזיקים מן החוץ, לשאת איתן וירוסים, חיידקים ופרעושים קטנים, להותיר גללים שיהפכו למסוכנים מבחינה תברואתית ועוד ועוד אלמנטים שהופכים, לצערן של הנמלים, את הדברתן לאפשרות הטובה ביותר.

הדברת נמלים היא אופרציה פשוטה יחסית, מפני שהן נוהגות להתנהל בקבוצות גדולות ולהיעלם,

בבת אחת וכמקשה אחת, בכל פעם שהן נתקלות במכשול שאיננו עביר.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני