הדברת מקקים

הדברת מקקים

מקקים – שריד פרה היסטורי אצלך בבית

נדמה כי אם נערוך סקר, גם אם לא מחייב ולא מעוגן בפרדיגמות אקדמאיות נוקשות, עדיין נמצא כי המזיקים הנחשבים לבזויים ביותר ולמגעילים ביותר הם ג'וקים, תיקנים או מקקים, שלא משנה באיזה שם נקרא להם, עדיין נצעק את שמם בעווית של גועל, ככל הנראה אם הקידומת "אימא'לה" בראש המשפט.

מקקים נחשבים לסוג של יצורים פרה היסטוריים בני למעלה מ-250 מיליון שנה בהם לא השתנו מבחינה גנטית ואבולוציונית ומכאן התיאוריות לגבי יכולת ההישרדות שלהם בכל מצב ובכל תנאי וההשערה כי גם במקרה של מלחמה גרעינית כוללת, האחרונים שיכבו את האור יהיו הם, דברים שהוכחו כלא בהכרח נכונים, אך עדיין מהווים סוג של פולקלור בינלאומי.

באופן כללי, חייבים לציין, היכולת של האדם הסביר לאתר מקקים צעירים ונמרצים, לא כל שכן לתפוס אותם ולחסלם באמצעים ידניים ולא מקצועיים, היא יכולת מוגבלת עד לא קיימת. מהירות מקק ממוצע היא מעל 5 קמ"ש ואף אדם לא יכול לזהות, להתקרב ולהרוג יצור שמתנועע במהירות שכזו. המקקים אותם אנו פוגשים, בדרך כלל, על גבם או במצב של חוסר תנועה הם התיקנים המבוגרים, החולים או הפצועים, ומציאתם מבשרת על כך שישנם גם מקקים צעירים בסביבה ואפילו את הימצאותם של נימפות, מקקים צעירים ולא מכונפים, מה שמבטיח חיי זוגיות ארוכת טווח בינינו לבינם, אלא אם נזמין, מיידית, הדברת מקקים מקצועית, שגם לאחריה לא מובטחת הצלחה מושלמת ומלאה, אך רוב רובה של הבעיה תיעלם, לפחות למשך שנה, אז פגה השפעת החומרים הרעילים ליצורים האלו.

הדברת מקקים של זבנג

המקקים, הידועים יותר בשם ג'וקים, אינם בריאים לאדם ונושאים איתם מחלות, מגיפות ולכלוך, היכולים להצטבר ברחבי המרחב הביתי או הציבורי, לעבור מנשא לנשא ומפונדקאי אחד למשנהו ולגרום למחלות, היגיינה לקויה וזיהומים. כמי שמרכז חייהם במרזבים לחים ובביובים מלוכלכים, מקקים הם שמות נרדפים לנזק תברואתי ולתחלואה פוטנציאלית ויש למהר ולבצע הדברת מקקים ממוקדת, מסודרת ומקיפה בכל פעם שנתקלים בכמה אחדים מהם בזמן קצר, בין אם באתר מסוים במרחב ובין אם בכמה אתרים.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני