הדברה ירוקה

יום שחור למזיק, יום ירוק לסביבה

אין שאלה באשר לחשיבות הדברת המזיקים בשטחים פרטיים וציבוריים. מעבר לנזק האסתטי, לתחושות הלא נעימות ולמראה המוזנח הנגלה בפני מי שנחשף לנזקי המזיקים הקטנים, הרי שמדובר גם על סכנת תברואה ותחלואה לא קטנה, שאין להקל בה ראש.הדברה ירוקה של חברת זבנג

אלמנט ההדברה, מימים ימימה, התבסס על הצורך לחסל ולמגר את מרכז הכובד של המזיקים, דהיינו, המחילה או הקן שלהם, מתוך הבנה כי בדרך זו גם השליטים ימותו וגם הנותרים ייאלצו לנדוד אל מחוזות אחרים לשם מחייתם והתפתחותם הטבעית. האלמנטים היעילים ביותר, לאורך שנים ארוכות, היו תרסיסי הכימיקלים והסינתטיים שהיו גם אפקטיביים מבחינת הדברה וגם זולים מבחינת הפקה, הפצה ועלות לצרכנים, חומרי ההדברה הללו הם עדיין סיפור הצלחה, אך ההבנה הסביבתית המתפתחת הביאה לקו מחשבה חדש לגבי תוכן חומרי ההדברה והרכבם ומעבר הדרגתי לסוג של הדברה ירוקה.

כאשר מתכוונים להדברה ידידותית לסביבה, הדברה ירוקה, הכוונה היא לסוג חומרים שאינם פוגעים, או לפחות מצמצמים במידה ניכרת את הפגיעה, בטבע, בבני האדם ובבעלי החיים. אם ניקח, לדוגמה, הדברת קני נמלים, הרי שריסוס על דשא עליו צועדות חיות מחמד ועליו מתגלגלים ילדים בשובבות ובתמימות, יכול להביא לפגיעה בריאותית חמורה בהם בשל המגע הישיר עם החומרים המסוכנים. במקרה של הדברה ירוקה מדובר על חומרים טבעיים המתפרקים במהירות ומיועדים לפגוע אך ורק בגורמים המזיקים, אותם מבקשים להדביר, ולא בחרקים המועילים לאדם או לבני האדם עצמם.

ירוקה, אלקטרונית
בקריות, נהריה בחיפה וכלל הצפון ההדברה ירוקה שידועה גם כהדברה אלקטרונית משמעותה גם מניעת השימוש באמצעי הדברה כימיים וזאת באמצעות מניעת חדירת המזיקים או עידודם להיכנס אל תוך מתחם הבית או העסק. שמירה על ניקיון הרצפה, השטיחים והריהוט, שאיבת אבק תכופה וקפדנית, השלכת פסולת וזבל אל פחי האשפה שמחוץ לבית ואיטום משקופים, קירות וחרכים, כל אלו הם כלים אופרטיביים למניעת כניסת המזיקים לבית, ולכן, בהתאמה, גם כלים של הדברה ירוקה מונעת.

לקראת חג הפסח, האביב והקיץ הקרבים ובאים, חשוב להקפיד ולשמור על ניקיון, סדר והיגיינה בבית ובסביבה הקרובה, ועל ידי כך להימנע ממפגש לא נעים עם החרקים והזוחלים המבקשים למצוא מזון, מים ומחסה מוצל ונעים לשם התרבות.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני