הדברה אורגנית

הדברה אורגנית – טבעי שתרצו להדביר

הדברה אורגנית

המדע המודרני הביא איתו, לצד פיתוחים וחידושים מצילי חיים ובעלי אלמנטים חיוביים וקריטיים להתפתחות התקינה שלנו, גם את החומרים הכימיים ואת הרעלים הנמצאים בחומרי ניקוי, באוכל ובחומרי הדברה להדברת מזיקים והדברת נמלים. הטרנד היום, כאשר אנו נמצאים בעיצומו של עידן המודעות הסביבתית והאקולוגית, הוא מעבר לשיטות של הדברה אורגנית, שהיא גם פחות מכאיבה ופוגעת בבעלי החיים, גם יותר ידידותית לסביבה שבה מפוזר החומר ובעיקר, פחות רעילה לנו, בני האדם, ולחיות המחמד שלנו, הנמצאות, מבחינה פיזית ואנטומית, קרוב יותר לחומרי הריסוס הללו.

המחשבה על מעבר להליכי הדברה אורגנית מתבססת גם על עקרון הפיתוח בר קיימא, דהיינו, המחשבה על הדורות הבאים ועל הסביבה אותה נשאיר אחרינו בשבילם. זיהום האוויר הגדול החל רק לפני כמאה וחמישים שנה, ונדמה כי היה כאן לכל אורך ההיסטוריה האנושית.

תמונת מצב בישראל

מאחר ואין בישראל רגולציות ממוקדות באשר לשימוש במונח הדברה אורגנית, הרי שחשוב להקפיד, כאשר מזמינים מדביר ומבקשים ממנו להשתמש רק בחומרים שאינם כימיים ואינם פוגעים בסביבה, שיציג בפניכם את הבקבוק עם החומר איתו ישתמש והאם כתוב עליו במפורש כי מדובר על חומר מעין זה.

הדברה בקריות, בחיפה, נהריה ובכלל באיזור הצפון, אורגנית ו/או אקולוגית, ניתן לעשות גם באמצעים ביתיים פשוטים כמו לכידת המכרסם בכלוב ושחרורו בטבע, רחוק מהבית, או באמצעות פיזור רעלים המסוכנים רק לסוג המזיקים הספציפי, דבר שגורם להתדלדלות הכינים באופן טבעי במשך כמה ימים וברגע שמחוסל הקן, בדרך כלל, המזיקים מחפשים מקום אחר, בטוח יותר בשבילם.

בכל הדברה תידרשו לצאת מהבית ולחזור לאחר זמן מה, כאשר החומר יתייבש או כאשר הוא יתנדף באוויר והמשמעות היא בזמן שבו הבית צריך להיות ריק מאנשים. במצב של הדברה אורגנית, משך השהייה מחוץ לבית, יהיה, לרוב, קצר באופן משמעותי מאשר בסיטואציה של הדברה "רגילה", אז התנדפות החומרים הרעילים אל מחוץ לבית היא הכרחית. רק מתוך כך אפשר להבין עד כמה ההדברה המסורתית היא מסוכנת ולא בריאה לנו אל מול אופציית הדברה אורגנית המאפשרת חזרה למסלול חיים נורמלי ונורמטיבי במהירות וללא שהות.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני